Ortak Dersler (Uzaktan Eğitim)

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği için tıklayınız.

Sisteme Nasıl Giriş Yapılır

Sisteme giriş yapabilmek için gerekli yönlendirmelerehttp://uzem.erzincan.edu.tr/index.php/linkler/317-ogrenci-oys-kilavuz linkinden ulaşabilirsiniz.Sisteme ilk kez giriş yapacaklar için;Kullanıcı Adı : Öğrenci numaranız(başında “o” harfi olacak şekilde). Örn: o111255000
Şifre                 : TC. Kimlik numaranızın ilk beş rakamı. Örn: 46537 (46537000000) yada
Öğrenci Numaranızın son beş rakamı. Örn: 55001 (o111255001)

Sistemi Kullanmaya Başladıktan Sonra Öğrenmek için

Kullanıcı adı              : Kullanıcı adı hiçbir şekilde değiştirilemez.

Şifre       : Şifrenizi unutmanız durumunda Öğrenci Yönetim Sistemi giriş sayfasında (http://oys.erzincan.edu.tr/) şifremi unuttum bölümünden alabilirler. Bunun için Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemde size kayıtlı olan e-posta adresine giriş yapmalısınız. Yeni şifreniz kayıtlı olan e-posta adresinize gönderilecektir. Eğer sistemde kayıtlı olan e-posta adresi size ait değilse ya da kullandığınız e-posta adresi değilse, e-posta adresi değişikliğini program koordinatörüne başvurarak değiştirmelisiniz.

Program koordinatörü listesi ( http://uzem.erzincan.edu.tr/index.php/anasayfa/duyurular/299-ortak-dersler-koordinator-listesi )

Sistem Nasıl Kullanılır

Sisteme giriş yapabilmek ve sistemi kullanabilmek için gerekli yönlendirmelere http://uzem.erzincan.edu.tr/index.php/linkler/317-ogrenci-oys-kilavuz linkinden ulaşabilirsiniz.

Sisteme Girişte Sorun Yaşanırsa Ne Yapılmadır

Kayıtlı olduğunuz birimlerde (fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu) görevlendirilmiş program koordinatörüne sorunu bildirmelisiniz.

UZEM KOORDİNATÖRLERİMİZ
Bölüm Koordinatörü Arş. Gör. Bedriye Tuğçe BALABAN    btbalaban@erzincan.edu.tr 18021
Bölüm Koordinatörü Arş. Gör. M. Necat ARTUKOĞLU necat.artukoglu@erzincan.edu.tr 16032

 

Uzaktan Eğitim Sanal Sınıf Oluşturulma Şekli ve Derslerin Yapılması

Sanal Sınıf bölümünde Dersler oluşturulurken, tüm bölümlere tanımlanmış ve konu anlatılacak olan ilk ders adı ”Genel Sanal Sınıf Oturumu”, ilgili bölümlere ait tanımlanmış dersler ise ”soru-cevap Dersi sanal sınıf oturumu” şeklindedir.

Öğrencilerimizin haftalık ders programında yer alan ilgili dersin gün ve saattinde Soru-cevap dersleri yapılacaktır. ilk bir saatte daha önce yapılan genel ders videosu izlenecek ve sonraki bir saate ise soru cevap dersi canlı olarak başlayacaktır. Özetle Soru-cevap dersleri haftalık ders programında belirtilen ders saatinden 1 saat sonra canlı olarak yapılacaktır. Örn: Soru cevap dersi Haftalık ders programında 10.00-12.00 arasında ise öncelikle o haftaya ait genel sanal sınıf isimli dersin videosunu saat 10.00′ dan 11.00’a kadar izleyebilecek ve sonrasında soru cevap dersine katılmak için yine sanal sınıf bölümünden soru cevap sanal sınıf isimli derse saat 11.00 ‘ de katılacaktır. (Her öğrencimizin bir dersi için sanal sınıf bölümünde ilgili haftaya ait bir ”genel ders oturumu” birde ”soru cevap dersi oturumu” olacaktır.)

Devam Zorunluluğu

Uzaktan Eğitim Ortak Zorunlu Dersler programı kapsamında yapılacak (Yabancı Dil-I, Türk Dili-I, A.İ.İ.T-I) canlı (sanal) derslere katılım zorunluluğu yoktur.  Öğretim üyeleri tarafından yapılacak derslere ister ders saatinde ister daha sonra istediğiniz bir zaman diliminde katılabilirsiniz.