Öğrenci Kulüpleri

OMBUDSMANLIK KULÜBÜ
Akademik DanışmanArş. Gör. Ahmet Töresin ODLUYURT
Kulüp BaşkanıTuğbanur ÖCAL
Kuruluş Tarihi 27.02.2019
Amacı / Hedefi Kulüp üyelerinin toplumsal ve kültürel gelişimlerine ve araştırmacı ve yaratıcı niteliklere sahip olmalarını, eğitsel, sosyal, bilimsel ve kültürel amaçlı faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak.

 

BİNİCİLİK VE GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KULÜBÜ
 Akademik DanışmanArş. Gör. Murat UYUMAZ
Kulüp BaşkanıAlp Zekeriya BİNGÖL
Kuruluş Tarihi 12.11.2018
Amacı / Hedefi Binicilik, geleneksel Türk okçuluğu ve Türkiye Geleneksel Spor Dallarına bağlı olan atlı okçuluk sporları ile ilgili gerekli donanımları temin etmek suretiyle bu sporlar hakkında kurslar düzenleyerek bu alanda sporcular yetiştirmek.

 

FİKİR MEŞALESİ KULÜBÜ
Akademik DanışmanDr. Öğretim Üyesi Melih SÖNMEZ
Kulüp Başkanı Rabia Sena KAYA
Kuruluş Tarihi 26.04.2016
Amacı / Hedefi Alanında uzman kişiler aracılığıyla derslerde öğrenilen teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesinin yanında sağlık, sosyal, tarihi, felsefi, kültürel, sanatsal ve hukuki gelişimin sağlanması için çalışmalar yapmak.

 

HUKUKTA KARİYER KULÜBÜ
hkkAkademik DanışmanHasan İBA
Kulüp Başkanı Esra Nur MERAL
Kuruluş Tarihi 02.03.2011
Amacı / Hedefi Üniversite yaşamı sonrasında öğrencilerin, çalışabilecekler iş olanakları ve kariyer planlamaları hakkında bir vizyon kazandırabilmek ve kariyer planlamaları husunda rehberlik hizmeti vermek amacıyla konferans, panel, sempozyumlar, seminer vb. gibi kültürel etkinlikler düzenlemek.

 

S.N.TARİHETKİNLİK TÜRÜKONUSU
1.25 Nisan 2012Dergi“Anten” isimli Dergi
2.11 Mayıs 2012Seminer“TBMM ile ilgili temel kavramlar, kanun yapım süreci, TBMM’nin bilgi edinme ve denetim yolları ile TBMM’ de Kariyer ve Staj İmkanları
3.14 Şubat 2014EğitimKPSS Eğitim Bilimleri,  ÖABT ve Yeni Sınav Sistemi Hakkında Bilgilendirme
4.23-27 Mayıs 2016YarışmaFarazi Dava Duruşma

 

 FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ
Akademik Danışman
Kulüp Başkanı Süleyman SUBAŞI
Kuruluş Tarihi 20.04.2011
Amacı / Hedefi Erzincan Üniversitesi öğrencilerini ders dışında yapabilecekleri sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar çerçevesinde ve üniversite tarafından sağlanan olanaklarla, fotoğraf ve fotoğrafçılığa ilgi duyan ancak yeterli bilgisi olmayan öğrencilere fotoğrafçılığın temel teknikleri hakkında teorik dersler verip, kurslara devam eden öğrencileri yetiştirip sanatsal fotoğraflar çekebilecek kapasiteye getirmek.

 

S.N.TARİHETKİNLİK TÜRÜKONUSU
1.20-26 Mart 2012KursFotoğrafçılık Kursu
2.13 -14 Nisan 2013Kültürel EtkinlikKarma Fotoğraf Sergisi
3. 8 Kasım 2013Kültürel EtkinlikTanışma Partisi (Kulüp Üyeleri)

 

KİTAPLA YAŞAM KULÜBÜ
Akademik Danışman
Kulüp Başkanı Haşim KARTAL
Kuruluş Tarihi 04.04.2012
Amacı / Hedefi  Erzincan Üniversitesine kayıtlı öğrencilerin toplumsal ve kültürel gelişmelerine katkı sağlamak, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle moral ve kişilik gelişimlerini desteklemek, beden ve ruh sağlığını korumak boş zamanlarının değerlendirme gibi sosyal gereksinimlerini karşılamak

 

S.N.TARİHETKİNLİK TÜRÜKONUSU
1.13 Nisan 2014Kültürel Etkinlik1. Erzurum Kitap Fuarına Katılım
2.6 Mayıs 2014KonferansKaan Muat YANIK

 

HUKUK VE ADALET KULÜBÜ
Akademik DanışmanArş. Gör. Mustafa ÇİÇEK
Kulüp Başkanı Selami MELEK
Kuruluş Tarihi 25.02.2016
Amacı / Hedefi Öğrencilerin hukuk alanında bilgi birikimlerini geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda seminerler ve konferanslar düzenlemek, hukuk ve bağlantılı disiplinlerde, Üniversiteler, TÜBİTAK, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, HSYK, Yüksek Mahkemeler gibi ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar düzenlemek.

 

S.N.TARİHETKİNLİK TÜRÜKONUSU
1.20 Nisan 2016Konferans“Uyuşturucu İle Mücadele “
2.24-25 Nisan 2016Konferans“Hukuk ve Ekonomi İlişkisi”

 

YEŞİL YOL KULÜBÜ
Akademik DanışmanArş. Gör. Hasan ÇİFTÇİ
Kulüp BaşkanıOğuz TERLEMEZ
Kuruluş Tarihi13.02.2018
Amacı / Hedefi Öğrencilerin Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak, beden ve ruh sağlığını korumak, onları araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetiştirebilmek.

 

SOSYAL FARKINDALIK KULÜBÜ
  Akademik DanışmanArş. Gör. Murat UYUMAZ
Kulüp Başkanı Mehmet Atilla AZAKLI
Kuruluş Tarihi 28.03.2017
Amacı / Hedefi  Üniversite içinde ve dışında, üniversitenin kurumsal kimliğini ön plana çıkararak, kamuoyunda benimsenmesine ve tanınmasına yardımcı olmak ve tüm üniversite camiasının faydalanmasına imkan sağlamak üzere sosyal alanda hiç bir bireyi ayırmadan toplumun ihtiyaçları doğrultusunda toplumdaki eksik noktların fark edilmesini sağlamak ve bu noktlar yönünde çalışmalar yapmak.

 

HAYAT,ÜLKÜ VE MEDENİYET AKADEMİSİ KULÜBÜ
Akademik Danışman
Kulüp Başkanı Hürkan KILIÇASLAN
Kuruluş Tarihi 26.09.2017
Amacı / Hedefi  Yapılacak çok çeşitli spor müsabakaları gibi aktivitelerle öğrencilere Üniversitenin asıl varlık sebebi olan yaşamayı yani hayatı, en yakın ve dolu bir şekilde yaşatmak. Her türlü konferans, dinleti, panel, söyleşi gibi faaliyetlerle gençliğe yaşamanın yegane gayesi olan ve her türlü manayı şamil Ülküyü yani asırlarca merhametin, azametin sancaktarı olan büyük bir Milletin varoluşundaki sebepleri hatırlatıp unutturmamak.