Kütüphane

ktphane

KÜTÜPHANE YÖNERGESİ (Tıklayınız)

Fakültemiz Kütüphanesi:

Yirmi beş binden fazla bilgi kaynağı olan kütüphanemiz üç ayrı salondan oluşmaktadır. Kaynaklarımız yurtiçi ve yurtdışı yayınlardan oluşmakta olup; sık sık yapılan yerli ve yabancı kitap alımlarıyla ve süreli yayın abonelikleriyle kütüphanemizin güncelliği korunmaktadır.

Bilişim alanındaki gelişmeler yakından takip edilmekte; dijital ortamdaki yayınlara abonelik hususuna özel bir önem verilmektedir. Bu bağlamda üniversitemizin abone olduğu uluslararası veri tabanı sayısı onikiye ulaşmıştır. Bunların yanı sıra Türkiye de hukuk alanında yayınlanan CD formatındaki pek çok eser de kütüphanemize kazandırılmıştır.Mevcut olanaklar sayesinde gerek öğretim faaliyetleri, gerek akademik çalışmalar verimli bir şekilde yürütülebilmektedir.

Fakültemiz Bilgi İşlemi:

Bu bölümdeki çağın gereklerine uygun bir biçimde donatılmış ve üniversitemiz tarafından internet bağlantısı gerek kablolu gerekse kablosuz olarak sağlanmış bilgisayarlarda, İçtihat ve Mevzuat içeren dijital verilerin barındırıldığı ve aylık olarak güncellenen programlar yer almaktadır. Böylece gerek öğretim elemanlarının gerek öğrencilerin aradıkları bilgiye anında ulaşabilmelerine imkan verilmektedir.

ÜNİVERSİTEMİZ ABONE OLUNAN VERİTABANLARI:

dbase